Головна » 2017 » Лютий » 26 » Întâi martie zâmbitor ne aduce-n dar un mărțișor
20:00
Întâi martie zâmbitor ne aduce-n dar un mărțișor

      După o iarnă geroasă, luna martie aşteptă cu mare nerăbdare să iasă din cutia cu anotimpuri! Se apropie vremea ei şi primăvara simte asta! Soarele s-a hotărât să-i dea o mână de ajutor şi a început să arunce spre Pământ raze din ce în ce mai călduroase.
      Da, a venit primăvara, iar martie şi-a intrat pe deplin in drepturi! Prichindeii din compartimentul preşcolar al CIE “Gimnaziul Boian“ împreună cu elevii clasei a 4-a s-au bucurat şi i-au urat bun venit pe meleagurile noastre, realizând un program artistic «Întâi martie zâmbitor ne aduce-n dar un marţişor». 
      Ei ne-au demonstrat că primăvara este un anotimp de care toată lumea are nevoie după o iarnă lungă, pentru a redescoperi toate frumuseţile naturii şi a sărbători un nou început. Miros de zambile, frezii si lalele, marţişoare în piept şi buchete de ghiocei în mână, zâmbete si veselie - aceasta este starea de spirit pe care au dorit sa o insufle copiii tuturor în primele zile ale primăverii!
 

     

Переглядів: 48 | Додав: violatsurcan | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar