Головна » 2017 » Березень » 1 » Povestea unor obiecte de suflet - mărțișoarele
01:24
Povestea unor obiecte de suflet - mărțișoarele

    Odată cu sosirea zilei de 1 Martie, începem să simțim cum primăvara pătrunde încetul cu încetul în sufletele noastre. Este prilejul unui nou început plin de culoare și viață, când natura renaște după victoria sa asupra iernii geroase și monocrome. Primăvara este vestită prin apariția ghioceilor, dar și prin tradiția mărțișorului, sărbătorite în data de 1 Martie.

    Confecționarea mărțișoarelor, care ne încântă privirea an de an în luna martie, a devenit o îndeletnicire îmbrățișată de tot mai multe persoane. În timp ce pentru unii arta de a realiza mici podoabe legate de un fir împletit în roșu cu alb este pasiune, pentru alții reprezintă o sursă de venit.

  

  

Переглядів: 35 | Додав: violatsurcan | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar